Do czego można wykorzystać cement? 

Cement jest materiałem powszechnie wykorzystywanym w budownictwie. Otrzymuje się go poprzez wypalanie, a następnie zmielenie surowców mineralnych i dodatków. Dostępny jest w różnych odcieniach szarości pod postacią proszku. W składach budowlanych można kupić różnego rodzaju cement.  Sprawdź ofertę cementu na www.centrobud.pl. Materiał jest pakowany do worków, na których znajdują się wszystkie parametry techniczne oraz właściwości, jakie on posiada. 

Cement portlandzki

W sprzedaż dostępny jest portlandzki cement cena, którego jest zależna od miejsca, w którym go kupujemy. Najczęściej spotykany jest cement portlandzki 250, który wykorzystuje się do zapraw tynkowych i murarskich, a także do tworzenia zwykłego betonu i konstrukcji betonowych. Najchętniej jest on wykorzystywany w budownictwie indywidualnym, na przykład przy budowie domów jednorodzinnych. Jeżeli zostanie wybrana zaprawa cementowa 350, można z niego zrobić beton sprężony, a także wyższej klasy beton. 

W sprzedaży dostępny jest również cement glinowy, który bardzo szybko twardnieje. Otrzymuje się go poprzez stopienie boksytu i dodanie wapnia oraz domieszek pomocniczych. Odznacza się on wysoką wytrzymałością na uszkodzenia, a po upływie zaledwie 24 godzin, jego wytrzymałość szacuje się w granicach 90%. Materiał ten najczęściej znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie prace budowlane trzeba wykonać szybko. Wykonuje się z niego więc zaprawy murarskie używane na jezdniach, obiektach kolejowych czy też przy pracach budowlanych. Jest on na tyle wytrzymały, że cement castorama tego typu można stosować przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej -10 stopni Celsjusza. 

worek cementu

Innym rodzajem cementu, jaki oferuje cementownia ożarów jest cement murarski. Nie można z niego wykonać betonu sprężonego, ale nadaje się do produkcji betonu klasy B75. Można z niego wykonać zaprawy murarskie oraz tynkarskie. Jest to biały cement. Stanowi mieszaninę drobno zmielonego klinkieru cementowego i domieszek. Do nabycia są także specjalne cementy, czyli np. cement hudrotechniczny czy siarczanoodporny.

Mając je na stanie cementownia jest w stanie sprostać wymaganiom klientów poszukujących wysokiej jakości produktów. Tego typu materiały nadają się do profesjonalnego zastosowania,  cementownia warta sprzedaje je firmom budowlanym, które mają za zadanie wykonać prace budowlane solidnie i przy zastosowaniu odpowiedniej jakości materiałów. Zwykle cena cementu tego typu jest bardzo wysoka, dlatego trzeba przygotować się na spory wydatek inwestycyjny przy zakupie tego typu materiałów budowlanych. Warto jednak, ponieważ jakość jest niepodważalna.

Zobacz więcej o cemencie na centrobud.pl